ETSU Japán Ginek
Mit jelent és hol is készül Japánon belül?
A márkanév nagyon sok esetben igazán sokat számít és nincs ez másképpen az Etsu esetében sem. Magyarországon így nem sokat mond (csak azt tudjuk, hogy egy ginről van szó), ugyanakkor, ha lefordítjuk akkor azonnal egy nagyon beszédes szót kapunk, az „Élvezetet”. Ebben az olvasatban azonnal tudjuk, hogy egy nagyon jól átgondolt márkáról van szó, hiszen ez a szó mindenkiben pozitív gondolatokat és érzéseket ébreszt még azelőtt, hogy kibontásra került volna a gin.
Az Etsu volt egyébként a Japán ginek egyik úttörője. A kezdetek kezdetétől a Asahikawa lepárlóban készült, Hokkaido szigetén. Ez ugye Japán északabbra fekvő szigete, így a klímája eltér egy kicsit a déli szigettől. Itt található egyébként a Fuji hegy is, valamint több vulkán, forró vizű forrás és síparadicsom is, vagyis egy rendkívül összetett és komplex klímával és ökoszisztémával rendelkező szigetről beszélünk.
Az ital alapját egyébként melaszból készülő semleges szesz adja. Érdekes, hogy a melaszt a rum készítés alapanyagaként ismerjük, mégis van olyan lepárlási módja, melynek köszönhetően a ginnek nem lesz semmilyen rumos beütőse.
Egy hagyományos ázsiai recept alapján készül, vagyis ehhez szükség van fűszerekre, gyógynövényekre, citrusokra melyek közül több csak Ázsiában található. Gyümölcsök, többek között a Yuzu és sok egyéb összetevőt is legalább 24órán át macerálják a főzetben, a tökéletesen selymes és különleges ízvilág miatt. A desztillálás maximum 2500L-es adagokban történik és ahhoz, hogy 43%-ra hígítsák vissza, Taisetsu hegyen található forrásból származó vizet használnak.
A teljesség igénye nélkül a következő összetevők találhatóak meg benne: borókabogyó, keserű narancs, japán citrom, koriandermag, angyalgyökér, édesgyökér, sansho bors és japán teafalevél.
Milyen kiadásai vannak ennek a gincsaládnak?
Alapvetően 4 kiadást tudunk nektek bemutatni. Az alap Etsu mellett van három, ami mindegyik valamelyik különleges összetevőt emeli ki annak érdekében, hogy még érdekesebb legyen, de mégsem egysíkú. Azt is fontos elmondani, hogy többnek van, gyönyörű szép poharas kiadása, ami csak emeli a fogyasztásnak az értékét, ha abból tudjuk kortyolgatni.
Az alap kiadás lenne az első. A hagyományosabb borókás ízvilág, de nem európai minta alapján. Japán bors, tea levelek és yuzu gyümölcs, ami nagyon egyedivé teszi. Már illatában jönnek a virágos, friss jegyek, melyek ízben kiegészülnek a zöld tea és a yuzu citrusos karakterével. Egy könnyed gin, melyet a nagy melegben könnyen tudunk fogyasztani.
A gyönyörű csendes óceán inspirálta az alkotókat ennek a ginnek az elkészítésére. Már a megjelenésében is egy hatalmas tiszteletet mutat az óceánhoz, hiszen egy aranyló hal látható rajta, ami rendkívül különleges értéket képvisel a keleti, de főleg a Japán kultúrában, hiszen rengetegen halászatból élnek az országban. A gin legkülönlegesebb összetevője az hegyi forrásvízből származó, de az óceán sós vizével keveredő hígításra használt víz. Érdemes megkóstolni, de készüljünk fel egy kis sós élményre.
Egy olyan gin, ami Japán legnemesebb citrusát hangsúlyozza ki ebben a különleges ginben, vagyis a Yuzut. Az Akita lepárlóban készíti, vagyis nem az eredeti gin készítési helyén. A prefektúra neve is Akita, ami igazán különleges és gyönyörű. A Japán tenger partján fekszik és egészen elnyúlik az Ou hegységig. Ennek a hegynek a forrásából származik a hígításhoz használt víz. A fő csapásvonalat ízeiben a tekintélyes mennyiségű Yuzu adja.
Szintén az Akite prefektúrában készül, hasonlóan a különleges testvéréhez. Hét napon át macerálják a narancsot és a többi összetevőt, amit használnak hozzá, majd csak a gint párolják le még egyszer, melynek köszönhetően megőrzik az olajosságot és citrusosságot.
Fogadjátok szeretettel és próbáljátok ki a Japán ginek különlegességét. Egészségetekre!