Hogyan is született meg a „mérges pulyka”, azaz a Wild Turkey?
1855-öt írunk amikor Austin Nichols elkezd borokkal és égetett szeszekkel kereskedni és később ez volt a kezdő mozzanata a Wild Turkey márkának. 1869-ben alapítják egyébként a lepárlót a Ripy testvérek a Wild Turkey hegyen, Kentucky államban, Lawrenceburg városában. A nevét egyébként akkor kapja amikor az egyik befektető elviszi magával a párlatot egy vadászatra és megkóstoltatja társaival. Ki nem találnátok mire vadásztak éppen: hát persze, hogy Wild Turkey-re.
1954-ben az úgynevezett Russel hatás kezdődik meg, amikor is a Jimmy Russel lesz a lepárlómester. 1976-ban mutatják be a világ első bourbon likőrjét, ami mézzel készült és az American Honey kiadás alapja lett. 1991-ben ők lettek az elsők abban is, hogy hordó erős bourbon-t dobnak piacra, így ismét egy piacvezető történetnek lehettünk szemtanúi. Azóta már a Campari cég tulajdonában van a lepárló és úgy palackozót is építettek hozzá, valamint bővítették a kapacitásukat is.
Hogyan készül a Wild Turkey Rye whiskey?
Az érleléshez használt hordók a kialakításuknak köszönhetően nagyon izgalmas tételek készülnek. Legalább 26 dongából állnak a hordók, melyek belső része erősebben pörkölt, vastagabb a faszén réteg ezért is jóval sötétebb színe van ezeknek a whiskeyknek. Ízében egy kicsit füstös ízek jelennek meg, de nagyon egyensúlyban van a vaníliás és fűszeres jegyekkel. Egy tökéletes kombinációja az édes és fűszeres Kentucky rozs whiskeyknek.
Alapvetően nincsen kormegjelölése ugyanakkor tudható, hogy legalább négy évig érlelődik és batch függően akár hatéves érlelés is lehet.
Íz és illatjegyeiben a következőre számíthatunk:
Illat: citromos mézesség, mandarin héj, vaníliás cukor, frissen sütött pékáru és egy nagyon pici menta
Ízvilág: cukros sütemény, citromos jegyekkel melyhez kapcsolódnak herbális jegyek, szerecsendió és fahéj
Lecsengés: közepesen hosszú. Citromos bors, tölgyfa, karamell.